ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Behawiorysta. Cykl z Gerardem Edlingiem. Tom 1 Remigiusz Mróz

Autor:
Remigiusz Mróz
Serie wydawnicze:
Mroczna strona
Wydawnictwo:
Filia
Ocena:
5.2/6  Opinie: 13
Stron:
496
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

Kto może zaradzić sytuacji, która wydaje się beznadziejna

Remigiusz Mróz jest jednym z najciekawszych autorów kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Wyraźnie zainteresowany współczesnym terroryzmem wciąż pokazuje, że musimy być czujni, bo zło nie śpi i wciąż przyjmuje nowe formy. W jego kolejnej książce poznajemy historię Gerarda Edlinga, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Mężczyzna był prokuratorem, a teraz obszarem jego działalności jest komunikacja niewerbalna. Został wezwany do pewnej szkoły, gdzie zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie. Bohater książki Behawiorysta znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było… 

(…) To nie mogło się dobrze skończyć. Czerwony pasek informacyjny na dole ekranu nie pozostawiał co do tego żadnych wątpliwości. „Zamachowiec zabarykadował się z dziećmi w przedszkolu”, brzmiał news.
Gerard Edling odstawił kieliszek czerwonego wina na stolik przy fotelu, zadowolony, że zdążył zrobić tylko łyk. W przeciwnym wypadku musiałby zamówić taksówkę, gdy policja w końcu uzna, że sama nic nie wskóra i któryś z funkcjonariuszy po niego pośle.
Poprawiwszy poły jasnej marynarki, odchrząknął i spojrzał na telefon. Jego wysłużony blackberry milczał.
Edling przeniósł wzrok z powrotem na telewizor. Doskonale znał miejsce, w którym ustawiono kamerę. Był to róg niewielkich uliczek na bezbarwnym peerelowskim osiedlu z lat osiemdziesiątych. W kadrze widać było obskurne bloki za przedszkolem, stare, niedziałające latarnie i zaniedbane wierzby płaczące, których gałęzie smętnie sięgały zniszczonego bruku (…) 

                                                                                                      Fragment książki

O autorze książki

Jedno z najpopularniejszych nazwisk na rynku książki w Polsce - Remigiusz Mróz 

Remigiusz Mróz to obecnie jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy. Urodził się 15 stycznia 1987 roku, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Leona Koźmińskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych w zakresie prawa konstytucyjnego. Jest autorem kilku artykułów naukowych, między innymi na temat oględzin zwłok na miejscu zbrodni czy modelach fukncjonowania komisji śledczych w wybranych krajach. 

Remigiusz Mróz jest także autorem cyklu publicystycznego Kurs Pisania, skierowanego do wszystkich chcących wypróbować swoje siły w pisaniu książek. Jednak prawdziwą popularność zdobył dzięki znakomitym powieściom. Pisarz prowadzi także  bloga, gdzie omawia tematy związane z prawem, pisaniem, fotografią i sportem.

W swojej twórczości sięga jednak po różne gatunki literackie: powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, czy science fiction. Znany jest z tego, że często porusza problemy społeczne takie jak kwestia uchodźców, czy mniejszości narodowych. Jest Laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść Kasacja. W księgarni Ebookpoint.pl znajdziesz bestsellerowe ebooki i audiobooki Remigiusza Mroza. 


Remigiusz Mróz - ebooki, audiobooki i najbardziej znane serie książek

Mróz jest znany przede wszystkim jako autor bestsellerowych thrillerów -  jego książki często oscylują wokół zagadek kryminalnych, tajemniczych morderstw i skomplikowanych intryg. Twórczość Mróza cechuje się wartką akcją, nieprzewidywalnymi zwrotami akcji oraz dbałością o szczegóły.
Najbardziej znane powieści Remigiusza Mroza to seria z Joanną Chyłką. Autor wydał także cykl z komisarzem Forstem , serię z Iną Kobryn oraz serię z behawiorystą Gerardem Edlingiem.  Poza tym opublikował również trzy powieści pod fikcyjnym pseudonimem literackim Ove Løgmansbø
Współpracuje z Wydawnictwami Czwarta Strona oraz Filia, a nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazał się jego esej O pisaniu. Na chłodno

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności

Płatności obsługuje:
Ikona płatności Alior Bank Ikona płatności Apple Pay Ikona płatności Bank PEKAO S.A. Ikona płatności Bank Pocztowy Ikona płatności Banki Spółdzielcze Ikona płatności BLIK Ikona płatności Crédit Agricole e-przelew Ikona płatności dawny BNP Paribas Bank Ikona płatności Google Pay Ikona płatności ING Bank Śląski Ikona płatności Inteligo Ikona płatności iPKO Ikona płatności mBank Ikona płatności Millennium Ikona płatności Nest Bank Ikona płatności Paypal Ikona płatności PayPo | PayU Płacę później Ikona płatności PayU Płacę później Ikona płatności Plus Bank Ikona płatności Płacę z Citi Handlowy Ikona płatności Płacę z Getin Bank Ikona płatności Płać z BOŚ Ikona płatności Płatność online kartą płatniczą Ikona płatności Santander Ikona płatności Visa Mobile